Hledáte netradiční místa pro event?

Hledáte netradiční místa pro event?

 Hledáte netradiční místa pro event?

Nabízíme pár tipů, které zaručí nezapomenutelný zážitek

Najít netradiční a zároveň vhodné místo pro event není snadný úkol. Hosté by se měli cítit příjemně a zároveň zažít něco nového a nezapomenutelného. Zážitek by měl být spojený i s dobrým cateringem, a pokud bude přidanou hodnotou neobvyklá lokace, bude to určitě plus. Ať už se jedná o firemní akci, banket, vánoční večírek, tiskovou konferenci, nebo soukromý slavnostní večer, mělo by místo odpovídat události a přinášet něco navíc, nějakou pomyslnou třešničku na dortu. Rádi bychom vám představili několik tipů na netradiční místa pro eventové akce, které nabízejí nečekané zážitky.

Vzhůru do oblak: naservírujte hostům výhled z televizního vysílače

Uspořádat eventovou akci blízko oblakům nemusí být špatný nápad, povznesete se nad starosti všedního dne a přidanou hodnotou bude krásný výhled. Tuto možnost nabízí například Žižkovská věž v Praze, která je dominantou hlavního města. Je vidět prakticky odkudkoliv a je součástí téměř všech panoramatických fotografií Prahy.

Žižkovská věž je nejvyšší stavbou České republiky, měří úctyhodných 216 metrů a nabízí 360° výhled do okolí. Honosí se také dalším nej, je nejvyšší vyhlídkovou plošinou v České republice, kromě toho je i jednou z nejdiskutabilnějších staveb, získala dokonce titul druhá nejošklivější stavba. I přesto, nebo možná právě proto, je vyhledávaným místem pro pořádání eventů a netradičních setkání. Součástí Žižkovské věže je restaurace, café, bar a luxusní apartmá − One Room Hotel, jedna z kabin byla proměněna v jednopokojový hotel.

Autory této pražské dominanty jsou architekti Ing. arch. Václava Aulický a Dr. Ing. Jiří Kozák, kteří se setkali s negativními ohlasy už v době stavby věže, obyvatelům vadil především kontrast high-tech architektury a historického okolí Žižkova. S Žižkovskou věží jsou neodmyslitelně spjaty také sochy miminek, které se po ní šplhají nahoru, jejich autorským otcem je výtvarník David Černý. 

Interiér televizní věže byl upraven před 5 lety a v současné době nabízí reprezentativní prostory s designově neotřelým řešením. Proslulé jsou průhledná vyhlídková křesla, která připomínají bubliny a jsou zavěšena v prostoru, aby bylo možné vidět do okolí. Také stoly v restauraci jsou rozmístěny tak, aby maximálně využily možnost neopakovatelného pohledu na Prahu. Prostory jsou ozvučené a součástí eventové nabídky je i catering.

Žižkovská věž je jednou z dominant města, Prahu zde budete mít jako na dlani.

Vítejte na palubě

Dalším tipem pro uspořádání netradiční eventové akce, je pronájem lodi. Můžete naplánovat plavbu lodí nebo zorganizovat akci na lodi, která je zakotvená v přístavu. Prostředí plachet, kulatých okének, kajut a námořnické outfity personálu jistě zajistí neobvyklý zážitek. Mnoho lodí kotví přímo v centru Prahy na Vltavě a personál připraví event podle vašich požadavků, součástí může být živá hudba, tanec na palubě lodi nebo například i ohňostroj, který rozzáří noční oblohu a ozáří panorama pražských historických budov. Jednou z lodí, která zde kotví, je i Florentina Boat, která nabízí k využití restauraci, sluneční palubu a panoramatický lounge bar. Hosté se mohou ubytovat v kajutách a také se vydat na plavbu. K pronájmu se nabízí i parníky, historické lodě, dřevěné lodě nebo vyhlídkové lodě.

Plavba po Vltavě může být pro hosty příjemným zpestřením

Event na prknech, co znamenají svět

Téměř každý alespoň jednou v životě zatoužil po tom stát se hvězdou a zazářit na prknech, co znamenají svět nebo se objevit na filmovém plátně. Přesně tenhle pocit můžete dopřát svým hostům, pro eventy je totiž možné využít i divadelní prostory. Pronájem prostor nabízí dokonce Národní divadlo nebo Státní opera, a pokud k tomu zvolí hosté i vhodný dress code a scénář eventové akce bude odpovídat prostředí, bude úspěch zaručen. Zajímavým prostorem je také pražský víceúčelový kulturní prostor ROYAL, původně založený v roce 1929 jako kino, které bylo v té době nejmodernějším a největším kinem v Praze. Dnes tady stále dýchá doba 30. let a období secese. Hosté zde budou mít pocit, jako by je na večírek pozval Fitzgeraldův Velký Gatsby, je to prostředí charakteristické luxusem, noblesou a specifickým šarmem. Mnoho prvků se podařilo zachovat a zrestaurovat a ty nové zapadají do espritu prostředí. Unikátní spojení jeviště, hlediště a baru v jediném prostoru nabízí mnoho variant využití celého sálu o velikosti více než 230 metrů čtverečních. K dispozici je i balkon, ze kterého lze vytvořit stylový VIP salonek. 

Pronajměte si tramvaj nebo vlak

Uspořádat eventovou akci je možné také v pohybu, například v tramvaji nebo v historickém vlaku. Dopravní podnik města Prahy nabízí k pronájmu historické tramvaje, samozřejmě i s řidičem. Dopředu je možné zvolit si trasu, kterou chcete projet, počet zastávek a na přání je možné zajistit také catering nebo hudbu. Pronajmout lze i prostory Muzea MHD, které jsou ozvláštněny historickými tramvajemi, kdy kapacita je až 800 lidí!

Eventovou akci je možné uspořádat také v historických vlakových soupravách, opět je dopředu možné určit si trasu a počet zastávek, objednat hudbu, zajistit catering. Na přání klienta zajistí personál výzdobu vlaku nebo dokonce značení vagonů. A to není všechno, podle požadavků klienta se sestavuje i vlak, do soupravy může být zařazen jídelní vůz, barové vozy, vagony a také druh lokomotivy. Akci je tak možné spojit i s výletem na hrad či zámek. V nabídce k pronájmu jsou parní nebo motorové lokomotivy.

Pro netradiční event si můžete pronajmout i tramvaj nebo vlak.https://www.bhthydro.eu/ https://www.bhthydro.eu/ https://www.bhthydro.eu/

Mohlo by vás zajímathttps://www.smeny.cz https://www.smeny.cz https://www.smeny.cz