Kam se vydat v nejbližší době za kulturou nebo zábavou?

Kam se vydat v nejbližší době za kulturou nebo zábavou?

Kam se vydat v nejbližší době za kulturou nebo zábavou?

Z naší nabídky si vybere opravdu každý.

1. Albi Game Day

Pokud jste fanoušky deskových či karetních her, nenechte si ujít Albi Game Day. Akce pro širokou veřejnost zaplní prostory městské knihovny společenskými hrami až po strop. Organizátoři připravili pestrý program pro všechny věkové kategorie, na své si tedy přijde každý, kdo zavítá 4. května od 10.00 do 18.00 hodin do Ústřední knihovny na Mariánském náměstí v Praze. Čeká na vás nejen oblíbená klasika, ale i novinky se zajímavou slevou. Po celý den budou probíhat turnaje a workshopy, hlavním bodem programu je uvedení herních novinek pro rok 2019, včetně české verze nejlepší hry světa podle žebříčku BoardGameGeek– GLOOMHAVEN. Vstup je zdarma. Podrobnosti o programu budou postupně zveřejňovány na facebooku.


2. Dánská občanská válka v Divadle Na zábradlí

V Divadle Na zábradlí bude 16. dubna k vidění poslední repríza inscenace Dánská občanská válka 2019−2024. Scénář vznikl na motivy sci-fi románu předního představitele současné dánské literatury Kaspara C. Nielsena. V inscenaci se představí čerství absolventi DAMU, tandem Adam Svozil a Kristýna Koksová, a jejich další talentovaní spolužáci. Vstupenky jsou k zakoupení v pokladně Divadla Na zábradlí nebo na www.nazabradli.cz.


3. Svět knihy Praha

25. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literární festival Svět knihy Praha se koná od 9. do 12. května na Výstavišti v pražských Holešovicích. Do Česka zavítá řada latinskoamerických autorů, největší hvězdou celého veletrhu bude peruánský nobelista Mario Vargas Llossa, spisovatel, politik, novinář a esejista patřící k nejvýznačnějším současným autorům. K poznání širší škály latinskoamerické kultury pomůžou na veletrhu filmové projekce, workshopy, výstavy, hudební a taneční program, ochutnávky místní kuchyně a jinévelmi zajímavé aktivity. Seznámíte se s literaturou Argentiny, Chile, Dominikánské republiky, Mexika, Peru a Brazílie. Osobně svou tvorbu představí také Bernardo Carvalho, RodrigoFresán, Álvaro Enrigue, David Unger či Mariana Enríquezová. Více informací na www.svetknihy.cz.


4. Výstava fotografií manželů Kocourkových − Specific Place

Výstava Specific Place, která probíhá v Pivovarském muzeu v Plzni, nabízí reprezentativní průřez dvacetiletou tvorbou manželů Anny a Karla Kocourkových. Část fotografií vznikla speciálně pro pivovarské muzeum, ostatní spojuje městská poetika. Prostory jako nádraží, silnice, výkladní skříň nebo schodiště odkazují na novou věcnost a vytvářejí nové významy. Výstava potrvá do 26. května. Více informací na www.prazdrojvisit.cz.


5. Mladí ladí jazz

10. ročník mezinárodního festivalu Mladí ladí jazz odstartoval již 30. března v Divadle Archaa nyní probíhá na místech typu Jazz Dock, Palác Akropolis nebo MeetFactory. Zakončení mezinárodního festivalu současného jazzu připadá na Open air koncert 30. dubna na pražském Karlově náměstí. Hlavní hvězdou bude jedna z nejlepších koncertních skupin současnosti, nu-jazzoví kouzelníci Jaga Jazzist. Ti jsou unikátní svou prací se zvukem,originálním spojením jazzu, elektroniky i post-rocku a obrovským nasazením na pódiu. Další peckou bude atypické trio dvou saxofonistů a bubeníka Moon Hooch, swingová klasika v podání pražského HarmCore Jazz Bandu a česká legenda minus123minut, propojující více žánrů, především jazz, blues, funky a world music. Součástí festivalu je program dětských workshopů Mladí ladí dětem, které se uskuteční v Praze, Ostravě, Brně a Děčíně. Vstupenky zakoupíte v síti GoOut.


6. Divadlo DISK – Moře klidu

Divadelní představení Moře klidu připravuje Divadlo DISK v rámci 50. výročí prvního přistání člověka na Měsíci. Autorskou inscenaci 3. ročníku KALD FAMU (Katedra alternativního a loutkového divadla) můžete navštívit od 18. dubna v Karlově ulici v Praze. Divadlo DISK nabízí ještě jednu velice zajímavou zkušenost, představení naslepo. Zahrají jednu z inscenací, ale kterou, to se dozvíte až v sále po zhasnutí světel. Vstupenka vás nebude stát vůbec nic, zaplatíte až po skončení představení podle toho, jak moc se vám bude líbit. Více informací na www.divadlodisk.cz. 


7. Kája Saudek v Tančícím domě

Nestihli jste před čtyřmi lety úspěšnou výstavu Kája Saudek 18? Pak si nesmíte nechat ujít retrospektivní výstavu Kája Saudek Od aut po ženy, která navazuje na již zmíněnou expozici. K vidění jsou díla od komiksu přes nejznámější filmové trháky až po nikdy nevystavenou erotickou a pornografickou tvorbu nalezenou v pozůstalosti autora. Až do 29. září zdobí tři patra Tančícího domu obrazy, fotografie, videa, dobové tiskoviny a 3D objekty krále českého komiksu, včetně repliky umělcova ateliéru. Více informací na www.galerietancicidum.cz. 


8. Svátek růžových vín na Pražském hradě

Svatovavřinecké, Frankovka, Merlot, Cabernet Sauvignon, Zweigeltrebe... Také se hned vidíte se sklenkou dobrého vína v ruce? A co teprve na sváteční den 1. května, s výhledem na starou Prahu z Villy Richter na Pražském hradě! Nejen pro milovníky moravských a českých rosé vín, ale pro všechny, kteří se rozhodnou strávit 1. máj stylově, pořádá Vinařský fond ochutnávku více než sta vzorků růžových vín, které představí přes třicet českých vinařů. Převaha bude na straně mladých vín, zejména pak ročníku 2018, ale ochutnáte i starší vína. Spousta z nich se pyšní významným oceněním. Více informací na www.wineofczechrepublic.cz.


9. Losers Cirque Company – Open Air festival 

Špičkové artistické výkony, nečekaná umělecká spojení a nenapodobitelná atmosféra Amfiteátru na Vyšehradě – to vše vás čeká v průběhu sedmi večerů od 17. do 23. května, a to na Open Air festivalu pořádaným novocirkusovou skupinou Losers Cirque Company. Slavnostní zahájení v pátek 17. května opanují samotní pořadatelé LCC. V následujících večerech se můžete těšit na mistry oboru Dana Bártu, Kláru Vytiskovou alias Klara & The Pop, Radima Vizváryho, EnDrua a Skety. Uvidíte propojení zpěvu s beatboxem, tancem či akrobacií, i tajemný svět pantomimy. Vstupenky zakoupíte v síti GoOut. Více informací na www.loserscirque.cz.


10. Pozorovací pole malíře Mirka Kaufmana

Mirek Kaufman, výrazná osobnost současné výtvarné scény, pracující vždy v cyklech s určitou ústřední myšlenkou či tématem, se tentokrát zaměřil na rozdíl mezi vědecky exaktním a osobním pohledem na svět. Výstavu Pozorovací pole malíře Mirka Kaufmana nabízí až do 4. května Galerie Petr Novotný v Praze 7. Více informací na www.mirekkaufman.com nebo www.galeriepn.cz.


11. POKÁČOVO JARO 2019

Populární folkový zpěvák Pokáč, vlastním jménem Jan Pokorný, často nazývaný „JarekNohavica youtubové doby“, chystá turné POKÁČOVO JARO 2019. Mladý písničkář vyniká vtipnými a nápaditými texty, jeho písně jsou typické sarkasmem, ironií a nadsázkou. Předskokanem na koncertech bude kytarista Láska, který podle slov Pokáče zaujme kromě svých láskyplných melodií i svou image hipstera v přechodu. Po skončení jarního turné spatří světlo světa Pokáčovo druhé album, některé písně zazní už během koncertů. Více informacína https://jaro.pokac.cz/. 


12. Renáta Fučíková – Villa Pellé

Ilustrátorka Renáta Fučíková představuje retrospektivní expozici PŘÍBĚHY / STORIES se silným vzdělávacím a naučným potenciálem. Výstava je pojata jako interaktivní procházka, při které návštěvníci zažijí pravěk a starověk a okusí i atmosféru středověké Evropy. Setkají se s klíčovými hybateli dějin − od Karla IV. přes Jana Amose Komenského až po Antonína Dvořáka nebo Tomáše Garrigua Masaryka. Připraveny jsou výjimečně bohaté doprovodné a edukační programy pro školy i širokou veřejnost. Expozici je možné navštívit ve Villa Pellé vPraze 6 od 12. dubna do 19. června. Více informací na www.renatafucikova.cz nebo www.villapelle.cz.


13. Petr Vančura v kadeřnictví na Letné

Performer Petr Vančura alias #kingofzjuby předvede nejmenší show světových rozměrů, tzv. PopUpShows, za výlohou kadeřnictví na Letné. Že nevíte, co PopUpShow znamená? Diváci stojí přes ulici, mají nasazená sluchátka, tím pádem slyší, co se ve výloze děje, a přihlížejí bizarní koláži na pomezí divadla, stand-upu, videoklipu a úplné blbosti. Každá show bude pojata jako báseň, obě ovšem úplně jiné. Přijďte do kadeřnictví v ulici Františka Křížka 12 na pražské Letné 24. dubna nebo 24. května letošního roku, tato show bude naprosto unikátní. Více informací na www.petrvancura.cz.


14. Il Boemo – operní skladatel Josef Mysliveček

Strhující příběh českého operního skladatele Josefa Myslivečka dostane filmovou podobu. Historický velkofilm Il Boemo vstoupí do kin na konci příštího roku, ale už na podzim roku letošního vyjde album s hudbou Josefa Myslivečka v podání operních hvězd světových scén. Phillippe Jaroussky, Emőke Baráth, Simona Šaturová, Filippo Mineccia, Krystian Adam a další vás dostanou do kolen. Režisér Petr Václav obsadil do filmu mimo operní hvězdy i známé herce, třeba Egora Koreshkova, Karla Rodena i Zdeňka Godlu. Il Boemo nás zavede do krásné slunné Itálie, kde jeden z nejvyhledávanějších hudebních skladatelů, Josef Mysliveček, žil, stal se legendou a bohužel i zemřel v zapomnění. Koproducentem filmu IlBoemo je Česká televize, Tvůrčí producentská skupina Kateřiny Ondřejkové.


15. Výstava Me Too, Too Me v Černé labuti

Dan Trantina patří k našim nejzajímavějším i nejkontroverznějším současným výtvarníkům a svou pověst potvrzuje i aktuální výstavou nesoucí název Me Too, Too Me. Ta bude k vidění v Art & Event Gallery Černá labuť od 9. dubna do 9. června. Název výstavy inspiroval obraz Me Too (Mars) z roku 2017, který se zabývá úvahami o možných erotických vztazích mezi Marťany a pozemšťankami. Trantinova pozoruhodná tvorba v sobě zahrnuje naléhavost, ironii i humor. Autor je populární nejen u nás, ale zejména v Německu a USA. Více informací na www.cernalabut.cz.


https://www.bhthydro.eu/ https://www.bhthydro.eu/ https://www.bhthydro.eu/

Mohlo by vás zajímathttps://www.smeny.cz https://www.smeny.cz https://www.smeny.cz