Knižní novinky

Knižní novinky

Knižní novinky

Přichází čas, kdy se dny postupně krátí a začíná ubývat i podvečerních venkovních aktivit. Co takhle usednout do křesla ve společnosti dobré knihy? Přinášíme vám průřez novinkami, které na vás čekají na pultech knihkupectví i v on-line shopech. Nechte se unášet smyšlenými příběhy nebo zabruste do historie díky literatuře faktu. Hlavně čtěte!

ŽIVOT A DOBA GAUNERA/NA KLEPADLE
Hana Pachtová
Vydává Pointa, cena 175 Kč

Společenský román autorky, která čtenářům vypráví drsný příběh chlapíka narozeného do důstojné katolické rodiny, se kterým se ovšem osud nemazlil. Už v pubertě začal vekslovat, v sedmnácti poprvé seděl v Polsku za pokus o nedovolené opuštění republiky. Nechte se vtáhnout do děje, který věrně popisuje jeden z úseků naší nedávné socialistické historie.


LOUTKOVÉ DIVADLO
M. W. Craven
Vydává Vendeta, Knihy Dobrovský, cena 399 Kč

Thriller Loutkové divadlo vám nedá vydechnout od první do poslední stránky. Záhadný vrah za sebou nechává upálená těla v prehistorických kamenných kruzích, ale stopa po pachateli žádná. Když policisté naleznou vyryté jméno svého kolegy mimo službu do pozůstatků třetí oběti, povolají k případu proti jeho vlastní vůli detektiva Washingtona Poa.


ŽENY, KLÍČ KE SPOKOJENOSTI JE V NÁS/SEBEVĚDOMÍ, EMOCE, VZTAHY
Charlotte Benátská
Vydává Grada, cena 249 Kč

Autorka oslovuje především čtenářky, které pomocí velmi srozumitelných textů směřuje k tomu, aby se cítily dobře jako ženy, partnerky i matky. Praktické návody, kterými je kniha doslova prošpikovaná, mají čtenářky dovést k tomu, aby si vážily samy sebe a dospěly tak k vnitřnímu klidu a ke spokojenému životu. 


ANNABELLE 3 – DVD
James Wan
Distribuuje Magic Box, cena 299 Kč

Jde o třetí pokračování úspěšné hororové série, ve kterém se opět potkáváme s neblaze proslulou panenkou. Manželé Warrenovi kdysi bezpečně uložili démony posedlou panenku za posvěcené sklo a přizvali kněze, aby úkryt zpečetil požehnáním. Kdo mohl ovšem tušit, že Annabelle probudí zlé duchy v blízkosti a svět zažije další děsivý útok temných sil.


PRIMA MAZLÍČEK − PŘÍBĚHY S DOBRÝM KONCEM
Klára Kotábová
Vydává agentura Solootions, TV Prima a Euromedia, cena 279 Kč

On-line i televizní projekt, který má za cíl zaujmout a pomoci potřebným zvířatům. Kniha obsahuje třicet skutečných příběhů vyprávěných psy i jejich pány nebo ošetřovateli. Těmi psy, kteří to neměli v některé etapě svého života snadné, a trvalo jim poměrně dlouho, než našli svou smečku. Knihu ilustrovala herečka Kateřina Kaira Hrachovcová.


LABYRINT SVĚTA A RÁJ SRDCE
Jan Amos Komenský
Vydává Práh, cena 2970 Kč (v kůži 29 900 Kč)

Původní text literárně-uměleckého díla Jana Amose Komenského z roku 1623 upravil v jazyce 21. století Lukáš Makovička a Miroslav Huptych ji opatřil 53 precizními dvoustránkovými kolážemi. Kromě běžného vydání půjde do prodeje také 100 kusů číslované a autorem ilustrací podepsané bibliofilské edice vázané v kůži, doplněné o originální signovanou litografii Miroslava Huptycha.


ÚPLNĚ JINÝ PŘÍBĚH
Håkan Nesser
Vydává Moba, cena 319 Kč

Během dovolené na mysu Mousterlin v Bretani se náhodou potká šest Švédů: dva páry a dva muži. Ti všichni se spřátelí a užijí si dovolenou. Po několika letech dostane inspektor Barbarotti z Kymlinge dopis, v němž ho kdosi upozorní, že bude spáchána vražda, která spustí další vražednou lavinu. Někdo začne likvidovat účastníky dávné dovolené jednoho po druhém.  


SEROTONIN 
Michel Houellebecq
Čte Otakar Brousek ml.
Vydává OneHotBook, cena 339 Kč (mp3)

Šestačtyřicetiletý zemědělský inženýr Florent-Claude Labrouste se po rozchodu s partnerkou odebere na rodný venkov, kde bilancuje svůj život a vzpomíná na předchozí vztahy. Při životě ho udržují pouze antidepresiva a všeprostupující beznaděj prosvětlují jen vzpomínky na dávnou lásku Camille, již vypravěč začne potajmu sledovat.


MÉ CESTY DO HLUBIN MOZKU
Vladimír Beneš
Vydává Moravec Martin Mgr., Knihy Dobrovský, cena 279 Kč

Knižní rozhovor Martina Moravce s lékařem Vladimírem Benešem, který provedl již přes osm tisíc operací a ve svém oboru patří k nejlepším na světě. V názorech je přímý a někdy i provokativní. Zároveň se nebojí přiznat, že chirurg má kromě sebevědomí často i strach. Při operacích mozku totiž o životě a smrti rozhodují milimetry. Povídání o životě, smrti, naději i zázracích moderní medicíny.


BIRD BOX
Josh Malerman
Vydává Fobos, Knihy Dobrovský, 268 Kč

Příběh nás zavádí do světa, v němž tajemná síla zničila celou populaci. Žije v něm Malorie, která se v něm snaží najít bezpečné útočiště. Na cestě se nesmí rozhlédnout, protože tam venku žijí prazvláštní tvorové. Kdokoli je zahlédne, zešílí. Podle románu byl natočen také film, kde hlavní roli ztvárnila Sandra Bullock.


LABYRINT DUCHŮ

Carlos Ruiz Zafón

Vydává Kalibr, Euromedia Group, cena 499 Kč

Román Labyrint duchů uzavírá volnou tetralogii Pohřebiště zapomenutých knih (předcházející svazky vyšly pod názvy Stín větru, Nebeský vězeň a Andělská hra). Agentka Alicia Grisová je tajnou službou pověřena vyšetřováním mimořádně citlivého a velmi přísně utajovaného případu – záhadného zmizení španělského ministra kultury Mauricia Vallse.


PRAVIDLA SKUTEČNÝCH NINJŮ
Petra Štarková

Vydává Pasparta a Albatros, cena 191 Kč

Jde v pořadí již o šestou knihu z edice Má to háček, kde se v každé knize hlavní dětský hrdina potýká s nějakým problémem… Tentokrát sledujeme komplikovaného Ivoše, který přichází do nové školy a má spoustu konfliktů se spolužáky. Jednoho dne dostane knihu o ninjích a své chování začíná po vzoru bojovníků ze starých dob postupně měnit.


PRŮVODCE LÉKY V TĚHOTENSTVÍ
Vydává Dr.Max, cena 199 Kč

Síť lékáren Dr.Max společně s Ústavem pro péči o matku a dítě v pražském Podolí připravily unikátní publikaci pro nastávající maminky. Kniha slouží jako původce krásným, ale náročným obdobím těhotenství a zároveň přináší přehled léčiv, doplňků stravy a dalších opatření, která jsou vhodná při běžných onemocněních a potížích během těhotenství.KulturaKnihy

https://www.bhthydro.eu/ https://www.bhthydro.eu/ https://www.bhthydro.eu/

Mohlo by vás zajímat


Více článků

https://www.smeny.cz https://www.smeny.cz https://www.smeny.cz