Miss Czech Republic roste do krásy

Miss Czech Republic roste do krásy


Miss Czech Republic roste do krásy

Soutěž krásy, kterou zná veřejnost od ledna 2018 jako Miss Czech Republic, byla založena v roce 2010 jako Miss Face Czech Republic modelkou Mgr. Taťánou Makarenko. Jejím motivem byla snaha uspořádat v České republice soutěž krásy pro dívky ve věku od 17 do 25 let, ve které nebudou primárně rozhodovat jen tělesné proporce, ale především půvab, sympatie a charisma soutěžících. 

Soutěž Miss Czech Republic je mimo jiné unikátní také tím, že se jí mohou zúčastnit i dívky s cizím státním občanstvím, které mají v době přihlášení do soutěže trvalý pobyt na území České republiky. Pravidla soutěže umožňují účast dívkám s jakýmkoli fyzickým nebo psychickým handicapem a také dívkám transexuálním nebo transgenderovým. 

Od roku 2015 jsou vítězky národního klání vysílány na světové soutěže krásy. Nejprestižnější je samozřejmě možnost reprezentovat Českou republiku na celosvětové soutěži krásy Miss World. Mezi další aktuální licence na světové dámské soutěže patří Miss Grand International, Miss International, Miss Supranational a Miss Intercontinental. Právě fakt, že se soutěž stala velmi populární a vítězky mohou reprezentovat Českou republiku na světových kláních, rozhodla se její zakladatelka soutěž v roce 2015 přejmenovat na Miss Czech Republic. V roce 2019 založila Mister Czech Republic s licencí na Mr. World, která spadá pod Miss World.

Nezbytnou součástí celé soutěže je její charitativní aspekt, který stoprocentně odráží slogan „Krásné tváře pomáhají“. Miss Czech Republic dlouhodobě podporuje Českou neonatologickou společnost a příspěvky vybrané na podporu předčasně narozeným dětem v České republice putují cíleně konkrétním nemocnicím. Jsou vybírány nejen finanční a věcné sponzorské dary, ale zahrnují i peníze z dražby korunky a prstenu vítězky, z prodeje propagačních předmětů a v neposlední řadě z dobrovolných příspěvků návštěvníků finálového večera.

Korunku Miss Czech Republic pro rok 2019 si v současné době užívá Denisa Spergerová z Českých Budějovic, která bude reprezentovat Českou republiku na Miss World 2019 v prosinci v Londýně. Maria Boichenko (1. vicemiss) poletí do Venezuely na Miss Grand International, Andrea Prchalová (2. vicemiss) do Japonska na Miss International, Mirka Pikolová (3. vicemiss) do Indie na Miss Intercontinental a Hana Vágnerová (4. vicemiss) do Polska na Miss Supranational. Všem našim kráskám držíme na světových soutěžích palce!

V tuto chvíli pomalu končí 1. kolo castingů na Miss Czech Republic 2020 a vy se můžete těšit na nové krásné a sympatické tváře. Více se dozvíte na www.missczechrep.cz.

 

MódaSpolečnost

https://www.bhthydro.eu/ https://www.bhthydro.eu/ https://www.bhthydro.eu/

Mohlo by vás zajímat


Více článků

https://www.smeny.cz https://www.smeny.cz https://www.smeny.cz