Technické novinky

Technické novinky

 
Technické novinky

Vývoj jde neustále dopředu. A některé, byť třeba drobné technické vychytávky, vám mohou zpříjemnit a usnadnit život. Máme pro vás pár tipů.

1. Inteligentní vysávání

Zapomeňte na to, že akumulátorové vysavače jsou dobré tak akorát pro vyluxování pár drobků v kuchyni! Dyson Cyclone V10 představuje vysavač s nejvyšším sacím výkonem v porovnání s jinými akumulátorovými vysavači. Má ergonomickou konstrukci a je velmi lehký. Uspořádání stroje umožňuje lineární proudění vzduchu a jednoduché vyprazdňování odpadní nádoby. Digitální elektromotor v modelu V10 je menší a lehčí, přesto má o 20 % vyšší sací výkon než jednotka pohánějící předchozí generaci aku vysavačů Dyson. Spolu s vylepšenou elektronikou a řízením čerpání energie umožňuje vysavači Dyson Cyclone V10běžet až hodinu na jedno nabití. Disponuje dvěma nástavci na koberce a tvrdé podlahy se samostatným elektromotorovým pohonem. Více na www.dyson.cz.

2. Přemýšlí za vás

Norská společnost Huddly vyvinula velmi inteligentní (web) kameru Huddly IQ a jak už název napovídá, jde o inovativní produkt se zapojením umělé inteligence. Kamera je určena především pro videokonference. Tato malá chytrá kamerka dokáže vidět i chápat okolní prostředí a díky zabudovanému neuronovému procesoru na něj v reálném čase reagovat. Průběžně detekuje osoby, které se účastní jednání, a zaostřuje na ně. Účastníci jednání nemusejí kameru v průběhu akce obsluhovat a mohou se plně koncentrovat na obsah schůzky. Navíc tato kamera a její funkce nestárnou. Prostřednictvím softwarových updatů se možnosti kamery neustále vylepšují, postupně se přidávají nové vlastnosti. Díky nástroji Huddly InSights API mají majitelé kamer k dispozici kvalitní analytická data. Více na www.audiopro.cz.

3. Aplikace na měření stavu pokožky

Společnost L’Oréal představila na veletrhu spotřební elektroniky CES 2019 poslední novinku technologického inkubátoru L’Oréal. My Skin Track pH od La Roche-Posay je první nositelný senzor s doprovodnou aplikací, který snadno změří pH pokožky a následně vytvoří na míru šitý režim péče o pleť s výběrem těch nejvhodnějších produktů. Prototyp My Skin Track pH se na veletrhu CES 2019 stal držitelem ceny Nejlepší inovace v kategorii „Nositelná technologie“. Uživatel si na 5 až 15 minut přiloží senzor na vnitřní stranu paže, dokud dvě tečky umístěné v jeho středu nezmění barvu. Poté si otevře aplikaci My Skin Track pH a čidlo vyfotí. Aplikace díky pokročilému algoritmu dokáže přečíst hodnotu pH a dále také lokální ztrátu potu, tj. míru perspirace pokožky, na jejímž základě vyhodnotí její stav a individuálně doporučí pečující výrobky. Více na www.loreal.com.

4. Titanově čistý zvuk

Designová špuntová sluchátka YHP 205 s titanovými membránami reproduktorů a všesměrným kondenzátorovým mikrofonem plně podporují přehrávání obsahu v Hi-Res Audio kvalitě. Díky prvotřídním materiálům, ze kterých jsou vyrobena, vám zajistí perfektní zvukové zážitky při veškerých sportovních aktivitách. Ideální jsou zejména na běh, in-line, ale také do fitka. Fungují na zařízeních se systémem IOS a ANDROID, takže jsou vhodná pro každého uživatele. Na kabelu standardní délky mají nainstalován multifunkční ovladač. Více na www.yenkee.cz.

5. Fotoaparát nové generace

Hledáte-li alternativu k digitálním zrcadlovkám, které parametrově nezaostávají, řešením je pro vás Nikon Z6. Tento fotoaparát pracuje se snímačem o rozlišení 24,5 Mpx a obrazovým procesorem, díky kterému nebudete mít potíže zachytit jakoukoliv pohyblivou scénu. Nikon Z6 vám nabídne dva systémy automatického ostření: hybridní a ostření fázovou detekcí. Slibněji vaše fotky budou vypadat taky díky vestavěné redukci vibrací, která otřesy snižuje celkem v pěti pohybových osách. Sluší se dodat, že fotoaparát je kompatibilní s objektivy, které mají bajonet Nikon F a že výborně odolá jak kapající vodě, tak i prachu. Více na www.nikon.cz. 


https://www.bhthydro.eu/ https://www.bhthydro.eu/ https://www.bhthydro.eu/

Mohlo by vás zajímathttps://www.smeny.cz https://www.smeny.cz https://www.smeny.cz