VÝNIMOČNÉ SLOVENKY ROKA

VÝNIMOČNÉ SLOVENKY ROKA

VÝNIMOČNÉ SLOVENKY ROKA

Kým desať ročníkov ankety Slovenka roka sa odohrávalo v historických priestoroch Slovenského národného divadla, jedenásty ročník ste mohli sledovať z novej budovy SND. V takmer dvojhodinovom programe, ktorý vysielala v priamom prenose Jednotka RTVS, stemohli vidieť zaujímavý program a rovnako „naživo“ stretnúť Slovenky roka, ktoré smepredstavili na stránkach Slovenky.

Tento ročník bol výnimočný aj preto, lebo namiesto troch mimoriadnych ocenení udelilaredakcia Slovenky tri ocenenia za celoživotnú prácu – Maríne Kráľovičovej, DarineLaščiakovej a Gabriele Belopotockej. „Anketa Slovenka roka je veľmi dôležitá aj z toho pohľadu, že už roky sa nám darí objavovať a zviditeľňovať naozaj úžasné dámy. Mnohé z nominantiek sú spoločensky aktívne, vyjadrujú sa k rôznym dôležitým otázkam,“ hovorízakladateľka ankety Mária Reháková. 

Anketa vznikla v roku 2009, pred ňou bola anketa Žena a Muž roka, ktorú založili redaktorky Slovenky tesne po novembri 1989. Trvala do roku 2005. Po pauze sa anketa premenovala na Slovenku roka a vďaka nej poznáme mnohé osobnosti slovenského života. Počas trvaniaankety sme Slovensku prestavili takmer päťsto úžasných dám, ktoré si zaslúžia nielen titul Slovenka roka, ale aj celospoločenskú úctu a obdiv. 

Anketu Slovenka roka 2019 moderovali skvelí Ľubomír Bajaník a Janette Štefánková. V programe vystúpili významní umelci až svetového významu Janoska Ensemble, Meky Žbirka, Peter Lipa, populárna skupina Eleven Hill, Jozef Hollý, Otokar Klein a Bratislavský chlapčenský zbor. 

 

 

Společnost

https://www.bhthydro.eu/ https://www.bhthydro.eu/ https://www.bhthydro.eu/

Mohlo by vás zajímat


Více článků

https://www.smeny.cz https://www.smeny.cz https://www.smeny.cz