Ivo Valenta: Práce je motorem, který mne žene kupředu

Ivo Valenta: Práce je motorem, který mne žene kupředu

Ivo Valenta: Práce je motorem, který mne žene kupředu

Úspěšný byznysmen, investor a politik. Jeho firmy patřící do skupiny SYNOT působí v mnoha odvětvích ve více než dvaceti zemích světa. A dávají práci tisícům lidí. Pracovní den Iva Valenty trvá přibližně 18 hodin, a přitom naplno zvládá i roli otce tří malých dětí. Ostatně právě s nimi zahajuje i končí každý den.

„Je to takové běžné ráno i večer rodiče. Den vesměs začínám snídaní s dětmi, po které je vodím do školy a školky. Večer si čteme pohádky na dobrou noc. V současně době jednoznačně kraluje Povídání o pejskovi a kočičce,“ říká Ivo Valenta, kterého děti nabíjejí pozitivní energií a optimismem. Většinu dne ale tráví prací. „Možná to zní zvláštně, ale práce je pro mne formou zábavy. Asi jsem se s tím už narodil. Pracuji i v době svého ‚volna‘. Vždyť díky moderním technologiím je dnes možné například řídit porady nebo se účastnit konferencí i během dovolené na opačném konci světa, tak proč toho nevyužít? Alespoň neztrácím kontakt s děním ve firmě a mozek udržuji stále ve formě,“ dodává s úsměvem. 

O Ivu Valentovi je známo, že již téměř dvacet let podporuje neziskový sektor – zdravotní a sociální oblast, sport, kulturu, školství a lidové tradice. Veškeré jeho politické příjmy navíc míří na podporu nadaných studentů Zlínského kraje. Především si však doslova zamiloval oblast Kyčerka v srdci Beskyd, kde také výrazně investuje. 

„Pocházím z dvojčat a spolu s bráchou jsme na Valašsku vyrůstali. Proto jsem se do této oblasti vždy rád vracel. Odtud byl už jen krůček k tomu začít zde investovat. Máme za sebou hodně projektů – ski areál, bike park, valašské chalupy, hospodu Kyčerka, kapli sv. Huberta s oltářem, který je unikátním dřevořezbářským dílem, statek U Rajmunda či v neposlední řadě Grandhotel Tatra. A chystáme další investice. Aktuálně je to například projekt Vodní svět. Mým cílem je, aby lidé pochopili, že není nutné hledat krásy za hranicemi. I v naší vlasti je řada nádherných míst, která stojí za to navštívit. A Kyčerka je rozhodně jedním z nich. Můjcíl se naplňuje. Kyčerka každoročně láká víc a víc turistů, což mne těší,“ říká Ivo Valenta. 

Právě ve Velkých Karlovicích často tráví víkendy i svátky s rodinou. „Například Vánoce nebo Velikonoce mají na Valašsku své specifické kouzlo. Děti mají velice rády zvířata, takže se vždy těší na návštěvu statku. Kromě toho společně sportujeme. I k tomu je na Kyčerce příležitostí dost. Jsou totiž ve věku, kdy se vše učí a já jim zatím stačím,“ usmívá se Ivo Valenta.

Čas se snaží dělit mezi rodinu, byznys a politiku. Nebojí se ani kontroverzních témat a má rád diskuze s veřejností i politickými oponenty. Narodil se ve znamení Lva a vždy si jde za svým. Jak kdysi sám řekl, je odhodlán bušit na dveře tak dlouho, dokud někdo neotevře. Nakonec to předvádí i v politice – aktuálně mimo jiné v záležitosti nespravedlivého systému úhrad ve zdravotnictví, kdy byl jedním z iniciátorů ústavní stížnosti.


https://www.bhthydro.eu/ https://www.bhthydro.eu/ https://www.bhthydro.eu/

Mohlo by vás zajímat


Více článků

https://www.smeny.cz https://www.smeny.cz https://www.smeny.cz