Klub česko-slovenských podnikateliek spája oba národy

Klub česko-slovenských podnikateliek spája oba národy

Klub česko-slovenských podnikateliek spája oba národy

Prvým stretnutím v pražskom The Emblem Hotel odštartovala 7. marca séria podujatí Klubu česko-slovenských podnikateliek. V komornej atmosfére privítali organizátori – týždenník Slovenka, The Business Soireé a Českomoravská asociace podnikateleka manažerek – viac ako šesťdesiat úspešných žien z Česka a Slovenska.

„Základnou myšlienkou Klubu česko-slovenských podnikateliek je odprezentovanie českých a slovenských úspešných žien, ktoré sa svojou systematickou a svedomitou prácou dostali na vedúce a rozhodujúce pozície vo veľkých spoločnostiach alebo stoja na čele vlastných projektov,“ hovorí Mária Reháková, generálna riaditeľka vydavateľstva STAR production. Ako dodáva, idea vznikla vlani v Obecnom dome v Prahe pri príležitosti 100. výročia Československej republiky. „Už viac ako dvadsať rokov v rámci Česka a Slovenska spolupracujeme v kultúrnej oblasti a tak som si povedala, že by sme mali vyskúšať aj iné oblasti, konkrétne ekonomicko-spoločenské.“

Svoje príbehy počas stretnutia odprezentovali Andrea Gontkovičová zo spoločnosti PhilipMorris, Silvia Hroncová, riaditeľka Opery českého Národného divadla, Alexandra Fričová, zástupkyňa značky Phyris, Helena Valtrová, riaditeľka The Emblem Hotel a Veronika Šiklová, riaditeľka Residence Hotel & Club Donovaly. 

Súčasťou každého podujatia budú nielen príbehy úspešných žien z oboch krajín, ale i zaujímavý a atraktívny program, ktorý odľahčí vážne témy biznisu. Počas toho prvého vystúpili speváci Marián Vojtko a Lucia Šoralová a na záver si dámy vychutnali kolekciunávrhárky Tatiany Kovaříkovej. Špeciálnym prekvapením bola účasť režiséra Juraja Jakubiska, ktorý odprezentoval prvé ukážky z pripravovanej Perinbaby 2 a jeho manželky Deany, ktorá hosťom odhalila zákulisie vzniku filmov.

Záštitu nad projektom prevzali ministerka priemyslu a obchodu Českej republiky Marta Nováková, veľvyslanec Slovenskej republiky v Českej republike Peter Weiss a štátna tajomníčka Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky Monika Jankovská.

Najbližšie sa členky klubu stretnú 6. júna v Prahe.

Symbolickú Klubovú kartu poskytujúcu množstvo výhod pokrstili riaditeľka vydavateľstva STAR production Mária Reháková, Peter Závodský, zástupca mediálnej skupiny TheBusiness Soireé a prezidentka Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek Katarína Haring s viceprezidentkou Romanou Kurucovou.


 

Společnost

https://www.bhthydro.eu/ https://www.bhthydro.eu/ https://www.bhthydro.eu/

Mohlo by vás zajímat


Více článků

https://www.smeny.cz https://www.smeny.cz https://www.smeny.cz