Léto v sítích

Léto v sítích


Léto v sítích

Sítě (sociální) již pohltily i seniory. No ano, kolem sebe vidím spoustu dědečků a babiček, kteří si vnoučata prohlížejí na facebookových profilech svých dcer a synů.

Dokonce i osazenstvo Twitteru přiměřeně „stárne“. Snad jen Instagram a nové sítě jako Snapchat či TikTok odolávají náporu středních a starších generací. Ostatně – těžko si představit paní Janu ze Semil, jak natáčí patnáctivteřinové taneční video. 

Ale v zásadě platí, že prostor sociálních sítí, o kterém jsme tak nějak tradičně uvažovali jako o prostoru „mladých“, se stal prostorem všech. Úplně všech. Nemá proto smysl řešit, jestli je to dobře nebo špatně. Prostě se to stalo a už se to zpět nevrátí.

Pochopitelně z toho plyne řada věcí pro politický marketing. Stačí si všimnout, že ty politické strany, které v poslední době slaví největší úspěchy ve volbách, snad ani nemají nejlepší programy, ale určitě mají nejlepší systém prezentace na sítích. Podívejme se na ANO či Piráty, koukněme se, jak velký krok až skok v této oblasti udělaly ODS, SPD… A když k sociálním sítím připočítáme také řetězové maily, což je takový facebook části seniorů, můžeme směle připočítat i KSČM.

No ale nechtěl jsem psát ani tak o politice. Pro noviny, televize a další „obvyklá“ média přijde s létem okurková sezona. Budou řešit příběhy typu „česká učitelka roztrhána žralokem na Jadranu“ nebo „pták Noh znovu spatřen nad Kunštátem“ (jak kdysi vzpomínal s láskou na prvorepublikovou „okurku“ básník Jan Skácel). Já si ale myslím, že léto na sociálních sítích nebude taková selanka.

Sociální sítě mají jinou dynamiku, kterou zatím ještě nemáme tak přesně zmapovanou. Určitě ale neznají okurkovou sezonu. Takže na sítích bude pěkné horko bez ohledu na to, zda nás čeká v létě Sahara nebo Špicberky.

A když už jsem zmínil tu politiku. V tomto létě se začne na sítích stavět úspěch nebo neúspěch stran v těch příštích volbách – do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu. Kdo zaspí nyní, ten už bude jen těžko dobíhat své soupeře.

Tak přeji pěkné léto. I to na sítích.

Ondřej Veselý

 


https://www.bhthydro.eu/ https://www.bhthydro.eu/ https://www.bhthydro.eu/

Mohlo by vás zajímat


Více článků

https://www.smeny.cz https://www.smeny.cz https://www.smeny.cz