Vplujte do vln luxusu!

Vplujte do vln luxusu!

Vplujte do vln luxusu!

Jachta jako luxusní apartmán pro slunečné i bouřlivé dny na moři. Objevte s námi nový životní styl a nezapomenutelné zážitky!

Když se řekne luxusní jachta, okamžitě si vzpomeneme na scény z filmu Vlk z Wall Street a Leonarda DiCaprio brázdícího oceán a pořádajícího divoké večírky. Tak bujaře by chtěl svou dovolenou trávit málokdo, ale přiznejme si, že představa vyplout na otevřené moře na podobné krásce, jaká byla ve filmu, láká snad každého z nás. Přestaňme tedy pouze snít a udělejme si malý průzkum, co vše je v dnešní době možné a jaký luxus se nám suchozemcům na moři vlastně nabízí. Dávno pryč jsou časy, kdy jsme si bez znalosti jazyka a dobrých kontaktů v zahraničí mohli leda tak nafouknout člun a vyrazit na rybník za vsí. Dnes jsou možnosti pronájmu nebo koupě luxusní jachty vzdálené asi tak daleko jako telefon, na kterém stačí vytočit to správné číslo a o vše bude postaráno přesně podle našich představ.

Velikost, výkon, počet kabin, destinace, vybavení – vše, co chcete, máte mít!

Naše volba padla na jedny z nejznámějších výrobců luxusních jachet, a to italské společnosti Dominator a Sessa Marine, které mají ve své nabídce spoustu zajímavých modelů. Vybrali jsme pro vás ty, které nelze přehlédnout.

Pohled do zákulisí výroby jachet Dominator.

Italská loděnice Dominator otevřela svoji první výrobní halu v březnu roku 2000 ve městečku Fano v provincii Pesara, asi 60 km severně od Ancony. O rok později uvedla na trh první model Dominator 65 a od té doby slaví úspěchy s dlouhou řadou exkluzivních motorových jachet. V roce 2010 koupil loděnici nový rakouský majitel a propojil rakouskou preciznost s italským stylem a smyslem pro detail. Optimalizoval strukturu společnosti, rozšířil výrobní plochu na 6000 m2, a umožnil tak konstrukci lodí až do délky 40 m. Ve výrobě navázal na předchozí úspěchy loděnice a zaměřil se především na luxusní jachty navržené a postavené zcela podle přání a potřeb budoucích majitelů. 

Emblém luxusu lodí Dominator.


Sessa Marine byla založena již v roce 1958 také v Itálii. S třetí generací majitelů společnost posílila svou pozici na trhu rozšířením výroby a otevřením poboček v USA a v Brazílii. Její historie je dokonalým příkladem italské podnikatelské kultury, kdy invence a technologický přístup umožnil společnosti dosáhnout při výrobě lodí naprosté dokonalosti. Jejich exkluzivní jachty kombinují moderní design a vybavení a kvalitu jen stvrzuje již více než 20 tisíc postavených lodí, které z loděnice Sessa Marine vypluly do moří celého světa. 

Na míru „šitá“ jachta je nejen vysoce kvalitním a unikátním výrobkem, ale i dobrou investicí, protože hodnota této jachty s časem roste právě díky tomu, že je v podstatě jedinečná.

V jednoduchosti je krása – vstupní salon Dominator 640.


Dominator 640

Nejmenší jachta ze současné nabídky je 20 m dlouhá a 5 m široká. Její štíhlé linie nezapřou originalitu designéra Alberta Manciniho, který při tvorbě designu této lodi vycházel z návrhů sportovních aut. Jeho smysl pro detail se projevuje především ve stylu interiérů. Velká okna jim dodávají dostatek světla a opticky je zvětšují. Kombinace jedinečného designu a perfektního námořního inženýrství dělá z Dominatora 640 jachtu, která nemá ve své třídě konkurenci. Pokud nechcete být při plavbě uvnitř, ale chcete si naopak vychutnávat těsné spojení s mořem a cítit, jak vám vítr cuchá vlasy, můžete pohodlně sedět na horní palubě, kde je i druhý kormidelní prostor. Z celého interiéru na vás sálá příjemné teplo a pohoda. Designér si dal opravdu záležet. Nápaditě využil kombinaci luxusních materiálů, jako jsou ocel, sklo, teak a kůže. Vše je s citem skloubeno a konečný výsledek vytváří exkluzivní atmosféru a jedinečný prostor pro dokonalý odpočinek.


Dominator 26M Ilumen

Pohled na příď M26 Ilumen.

Dominator 26M Ilumen je revoluční jachta v každém slova smyslu a díky inovativním technickým a konstrukčním vlastnostem velmi odlišná od jakýchkoliv jiných jachet podobné délky, které trh nabízí. Více než 10 tisíc hodin inženýrských prací trvalo zdokonalování jejího návrhu k tomu, aby se dospělo k optimálnímu a racionálnímu využití prostoru. Celá loď včetně strojovny byla nejprve navržena ve 3D, což pomohlo ověřit veškeré možnosti budoucího projektu, a díky virtuální realitě se potenciální klient mohl dávno před postavením lodi projít po palubě a konzultovat s týmem inženýrů své pocity. Použitím aplikace Computational Fluid Dynamics (CFD softwarem) spojené s matematickými algoritmy bylo možné simulovat chování trupu lodi ve stojaté vodě i na rozbouřeném moři s naprostou přesností. Výsledkem je vysoká úroveň komfortu a bezpečnosti při jakékoliv rychlosti a za každého počasí. 

Model 26 Ilumen vypadá za soumraku opravdu dramaticky.


Dominator 800

Luxus, jedinečnost a zakázková výroba jsou hlavními jmenovateli pro tento unikátní model jachty. Výroba přichází na řadu až se zadáním klienta. Výsledek je tedy vždy originál nabitý tou nejmodernější výbavou a technologiemi, které jsou v současné době dostupné. Zatím existují pouze dvě tyto jachty, jedna z italské loděnice putovala do Miami a druhá do Libanonu. Loď je dlouhá 24,5 m a široká 6 m. Trup je kompletně postaven pomocí vakuové infuzní technologie, aby se docílilo maximálního vnitřního prostoru, a mohlo se pracovat s různými dispozicemi interiéru, což je u náročných zákazníků vždy velmi žádoucí. Celé podpalubí se díky velkým oknům a otevírací střeše proměnilo na světlý a luxusně zařízený byt s veškerým zázemím, jaké si umíme představit. Co se výkonu týče, tak při maximální rychlosti 35 uzlů urazí loď na jednu nádrž 300 mil, při standardní rychlosti 12 uzlů je to pak o mnoho více, a to až 1300 mil. Proto je tato jachta jako stvořená pro dlouhé plavby, které však díky nabízenému luxusu rozhodně nejsou únavné. 


Sessa Marine C68

Elegance a síla jsou na této lodi nepřehlédnutelné. Její rozměry jsou 21 m na délku a 5,7 m na šířku. Atmosféra interiéru charakterizovaná novou dimenzí životního stylu byla stvořena tak, aby evokovala domácí prostředí, aniž by byl obětován „námořní styl“. Mořeplavba a design zde jdou ruku v ruce. Světlo hraje významnou roli, a to převážně v hlavní kajutě, která je skutečnou dominantou C68. Design kajuty může být vytvořen v několika verzích i jejich kombinacích. Verze INK je spíše pro milovníky střízlivého a jednoduchého designu, ve VINTAGE verzi je použita kůže a světlé dřevo, které navozuje příjemnou rodinnou atmosféru. Další verzí je pak tmavý design pod názvem KAKAO a světlý IVORY. Stejně tak jako u předchozích lodí se i zde klade důraz na osobnost klienta, a proto si lze vybrat z verzí se třemi nebo čtyřmi kajutami, s barem nebo bez v obývacím pokoji a kuchyní na hlavní nebo dolní palubě. Pokud by měl majitel zájem, může mít v podpalubí i vinný sklep. 


Sessa Marine C48

  Sportovní model jachty Sessa Marine C48.

C48 navazuje na všechny přednosti předchozího modelu v souladu s novou filozofií společnosti Sessa. Má větší prostor pro posádku, hydraulickou zvedací záď a velké množství dalších technických vylepšení. Design inspirovaný modelem C68 odhaluje hladké a elegantní linie, a přitom zachovává sportovního ducha. Za svůj půvab vděčí hlavně kovovému černému trupu, postrannímu oknu a prostornému, otevřenému kokpitu. Motory Volvo IPS s výkonem až 34 uzlů na rozbouřeném moři s nízkou hladinou šumu a vibrací zaručují naprostý komfort a jsou šetrné k životnímu prostředí. Zadní zvedací plošina unese až 600 kg, a zajišťuje tak snadný přístup do moře pro skútry a jiné vymoženosti určené k vodním radovánkám. 

Sport

https://www.bhthydro.eu/ https://www.bhthydro.eu/ https://www.bhthydro.eu/

Mohlo by vás zajímathttps://www.smeny.cz https://www.smeny.cz https://www.smeny.cz